Preses relīze 🏆Latvijai 2 zelti un 1 bronza Eiropas Čempionātā ūdens motocikliem🏆

No šī gada 6. līdz 9.jūlijam Kupiškos, Lietuvā norisinājās Eiropas čempionāta otrais posms “Lietuvas Grand Prix” ūdens motocikliem, kurā Latviju pārstāvēja 4 sportisti – Ričards Fukss, Kārlis Žūriņš, Daniils Potrivailo un Guntis Bogdanovs.  Pēc aizraujošas nedēļas nogales, sportisti divas reizes kāpa uz augstākā pjedestāla pakāpiena izcīnot divas 1.vietas un vienu 3.vietu. Eiropas līmeņa sacensības Lietuvā norisinājās pirmo reizi, kurās pulcējās vairāk kā 80 sportistu no dažādām Eiropas valstīm. Šis bija otrais un noslēdzošais Eiropas čempionāta posms šajā gadā, sekojot pirmajam posmam Ungārijā.

Iespaidīgu sniegumu rādīja latviešu sportists Ričards Fukss, kurš startēja sēdošo ūdens motociklu klasē Runabout GP2, kur uz starta devās 12 braucēji no Lietuvas, Polija, Portugāles, Itālijas un Vācijas. Ričards sacensības iesāka veiksmīgi ar uzvaru kvalifikācijā. Pirmajā braucienā Ričards bija otrais, taču otro un trešo braucienu pārliecinoši uzvarēja apsteidzot esošo Eiropas čempionu Marcin Senda no Polijas pat ar 57 sekunžu pārākumu. Ričards šajā klasē startē tikai pirmo gadu, tāpēc 1.vieta Eiropas čempionātā ar tik stipriem konkurentiem daudziem sportistiem bija pārsteigums. R. Fukss ar ūdensmotosportu nodarbojas jau vairākus gadus, iepriekš startējot ar stāvus vadošajiem ūdens motocikliem un sēdošo Spark klasē.

Stāvus braucošajā SKI GP2 klasē Latviju pārstāvēja Kārlis Žūriņš un Guntis Bogdanovs. Kārlis vairākkārtēji piedalījies Eiropas un Pasaules līmeņa sacensībās, savukārt Guntim šī bija debija Eiropas čempionātā.  Kārlim sacensības sākās veiksmīgi ar uzvaru kvalifikācijā, taču vēlāk sekoja tehniskas ķibeles ūdensmotociklam, kas tika novērstas tikai uz pēdējo 3.braucienu, kur Kārlis beidzot varēja sevi pierādīt un uzvarēt. Posma kopvērtējumā Kārlim 3.vieta uz pjedestāla, bet Guntim 7.vieta.

Latviju pārstāvēja arī Daniils Potrivailo, kas startēja SKI GP4 klasē ar jauno Yamaha ūdens motociklu, kas Eiropā ir salīdzinoši jauna klase. Daniils pārliecinoši uzvarēja gan kvalifikācijā, gan visos trīs braucienos, kāpjot uz augstākā pjedestāla pakāpiena. Tā kā šī klase norisinājās tikai Lietuvā un netika laista pirmajā posmā Ungārijā, tad Daniills kļuva par oficiālo Eiropas čempionu šajā klasē un mājas veda zelta medaļu.

Sacensības apmeklēja arī Latvijas ūdensmotociklu sporta asociācijas (LŪMSA) organizatori, kas ļoti novērtēja augsto sacensību līmeni, ko lietuviešu kaimiņi spēja noorganizēt. Sacensības noritēja raiti, ļoti kvalitatīvi, kas patīkami priecēja visu valstu sportistus.

Latviešu sportisti pēc sacensībām var ievilkt elpu, lai jau sestdien, 15.jūlijā startētu nākamajās sacensībās tepat Latvijā – Liepājas Kausā, kas norisināsies Baltijas jūra, Roņu ielas galā.

Sportistu rezultāti:

● Ričards Fukss – Runabout GP2 – 1.vieta

● Daniils Potrivailo – SKI GP4 – 1.vieta un zelta medaļa Eiropas kopvērtējumā

● Kārlis Žūriņš – SKI GP2 – 3.vieta

● Guntis Bogdanovs – SKI GP2 – 7.vieta

Plašāka informācija pieejama:

Galerija: https://failiem.lv/u/cxvxrp955

Sacensību  mājaslapas:

https://www.grandprixlithuania.com/

https://aquabike.net/

LŪMSA mājaslapa: https://latviajetsport.com/

Facebook lapa: @Latvia_Jetsport

Instagram lapa: @Latvia_Jetsport

E-pasts: info@latviajetsport.com;

Tālrunis: Kārlis – 26645852

Scroll to Top